  • IC1-68PD-1.27DSB(72)
IC1-68PD-1.27DSB(72)
advertisement
Manufacturer No:
IC1-68PD-1.27DSB(72)
HK JDW NO:
355-IC1-68PD-1.27DSB(72)
Package:
Datasheet:
Description:
Conn PCMCIA HDR 68 POS 1.27mm Solder ST SMD 0.5A
Step5Bar-code shipping tag
IC1-68PD-1.27DSB(72)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Straight
  • Number of Contacts
    68
  • Max Current Rating
    500mA