  • ICB30L50N15PA
ICB30L50N15PA
advertisement
Manufacturer No:
ICB30L50N15PA
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-ICB30L50N15PA
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
ICB30L50N15PA
Description:
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M30 ICB Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICB30L50N15PA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Housing Material
    Metal
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Series
    ICB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    10V~36V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    1kHz