  • ICB30L50N22PCM1
ICB30L50N22PCM1
advertisement
Manufacturer No:
ICB30L50N22PCM1
HK JDW NO:
144-ICB30L50N22PCM1
Datasheet:
ICB30L50N22PCM1
Description:
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M30 ICB Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
ICB30L50N22PCM1 Overview
ICB30L50N22PCM1 Features
ICB Series
Operating Temperature: -40°C~70°C TA
Sensing Distance: 0.866 (22mm)
Voltage - Supply: 10V~36V
Response Frequency: 1kHz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
ICB30L50N22PCM1 Applications
There are a lot of Carlo Gavazzi Inc. ICB30L50N22PCM1 Proximity Sensors applications.
  • Counter System
  • TV
  • Collision detection on robots
  • Wearables
  • Office automation equipment
  • Home appliances
  • Detect position
  • Mobile Phones
  • Air-conditioners
  • Count different applications
Step5Bar-code shipping tag
ICB30L50N22PCM1
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~36V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.866 (22mm)
  • Response Frequency
    1kHz