ICE40LM2K-CM49TR1K
ICE40LM2K-CM49TR1K
477-ICE40LM2K-CM49TR1K
49-VFBGA
1.2V V 1mm mm FPGAs iCE40? LM Series 49-VFBGA 0.4mm mm 49
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ICE40LM2K-CM49TR1K Overview
A 49-VFBGA package contains it, and it is available for download. FPGAs of this type consist of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY components. This device features 37 I/Os in order to transfer data in a more efficient manner. Logic blocks consist of 2000 logic elements/cells. It is powered from a supply voltage of 1.2V. The Surface Mount-slot connector on the FPGA module can be connected to the development board. With a supply voltage of 1.14V~1.26V, this device operates with ease. The FPGA belongs to the iCE40? LM series of FPGAs, and it is one type of FPGA. The operating temperature should be kept at -40°C~100°C TJ when operating. Fpga chips is designed to maximiTape & Reel (TR)e space efficiency by containing the FPGA model in Tape & Reel (TR). In total, it has 49 terminations on each end. There are 81920 RAM bits that are available with this device. For related parts, use its base part number ICE40LM2K. During the configuration of this FPGA module, the RAM si10kBe reaches 10kB to ensure that the program runs normally. There are 49 pins on this device. A total of 250 LABs/CLBs are included in this FPGA. Designers can fully utilize its flexibility with 1.2V supply voltage. In its architecture, there are 256 CLB modules.