  • ICH5024WS3V3N
ICH5024WS3V3N
advertisement
Manufacturer No:
ICH5024WS3V3N
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ICH5024WS3V3N
Package:
Half Brick
Datasheet:
ICH5024WS3V3N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICH5024WS3V3N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    ICH (200W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    33W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Total Power Output-Max
    50W
  • Width
    57.9mm