  • ICM48-090
ICM48-090
advertisement
Manufacturer No:
ICM48-090
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
HK JDW NO:
801-ICM48-090
Package:
Datasheet:
ICM48-090
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 45W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICM48-090
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ICM48-090.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, ICM48 (48W)
  • Size / Dimension
    3.82Lx1.77W x 1.36 H 97.0mmx45.0mmx34.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    45W
  • Approval Agency
    cUL, FCC, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max