  • ICS18L50N14PCM1E1
ICS18L50N14PCM1E1
advertisement
Manufacturer No:
ICS18L50N14PCM1E1
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-ICS18L50N14PCM1E1
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
Description:
IND PROX SENS. E1 M18 PLUG LON
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICS18L50N14PCM1E1
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Series
    ICS
  • Voltage - Supply
    8V ~ 60V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.551" (14mm)