  • ICS345RP
ICS345RP
advertisement
Manufacturer No:
ICS345RP
HK JDW NO:
378-ICS345RP
Package:
SSOP
Datasheet:
ICS345RP
Description:
3.3V 200MHz Clock Generators 20 Pins SSOP 20 Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ICS345RP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ICS345RP .
  • Published
    1999
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.45V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    200MHz
  • Input
    Clock
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    50MHz
  • Length
    8.65mm
  • Width
    3.9mm