  • ICS85354AKLFT
ICS85354AKLFT
advertisement
Manufacturer No:
ICS85354AKLFT
HK JDW NO:
378-ICS85354AKLFT
Package:
Datasheet:
ICS85354AKLFT
Description:
2 Circuit 3.2GHz 2.5V Clock Buffer QUAD 16 Pins
Purchasing and Inquiry
ICS85354AKLFT Overview
There is a case available for the circuit clock in Tape & Reel (TR). It is normal to operate with a value of 3.2GHz. A total of 16 terminations are present in it. With a supply voltage of 2.5V, high efficiency is possible. It has been positioned in the way of Surface Mount. It has a pin count of 16 on it. This IC divider operates on 16 pins. The clock switch operates at a minimum working temperature of -40°C in order to maintain reliability. 85°C is the maximum operating temperature required for stable operation. There is an electronic gadget called 85354 in this family. The maximum supply voltage (Vsup) has been set to 3.465V. It uses a logic IC with a value of MULTIPLEXER. As a default, it outputs 1.
ICS85354AKLFT Features
16 terminations
logic IC type of MULTIPLEXER
ICS85354AKLFT Applications
  • Clock signal duplication
  • Zero crossing detector
  • Data center
  • High speed line receiver
  • Measurement test
  • Cloud computing
  • High reliability telecommunication system
  • Dual core processor workstations and servers
  • Defense and aerospace equipment
  • Data communication
Step5Bar-code shipping tag
ICS85354AKLFT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    16
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Circuits
    2
  • Frequency (Max)
    3.2GHz
  • Family
    85354
  • Output Characteristics
    OPEN-COLLECTOR
  • Input
    CML
  • Output Polarity
    COMPLEMENTARY
  • Logic IC Type
    MULTIPLEXER
  • Propagation Delay (tpd)
    0.445 ns
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm