  • IDSD-10-D-12.00-G
IDSD-10-D-12.00-G
advertisement
Manufacturer No:
IDSD-10-D-12.00-G
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-IDSD-10-D-12.00-G
Package:
Datasheet:
Description:
CABLE ASSEM 20POS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IDSD-10-D-12.00-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    IDSD
  • Connector Type
    Socket to Socket
  • Number of Positions
    20
  • Color
    Gray, Ribbon
  • Number of Rows
    2
  • Shielding
    Unshielded
  • Contact Finish
    Gold
  • Cable Termination
    IDC
  • Family
    Rectangular Cable Assemblies
  • Pitch - Connector
    0.100" (2.54mm)
  • Pitch - Cable
    0.050" (1.27mm)
  • Length
    1.00' (304.80mm, 12.00")