IDT3CP0C02-125NSGET
IDT3CP0C02-125NSGET
378-IDT3CP0C02-125NSGET
Programmable Timers 125MHz
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
IDT3CP0C02-125NSGET Overview
In the programmable timer, the frequency is set to 125MHz.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. To mount this digital timer with Surface Mount. The operating supply voltage is rated at 2.5mA voltage. The minimum operating temperature of the chip must not be lower than -20°C. It's best to use the timer clock when the temperature is below 70°C. The timer clock contains 4 pins.
IDT3CP0C02-125NSGET Features
Operate frequency at 125MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Max Operating temperature at -20°C