  • IDT70V7339S166DDI
IDT70V7339S166DDI
advertisement
Manufacturer No:
IDT70V7339S166DDI
HK JDW NO:
668-IDT70V7339S166DDI
Package:
144-LQFP Exposed Pad
Datasheet:
IDT70V7339S166DDI
Description:
Memory IC IDT70V7339
Step5Bar-code shipping tag
IDT70V7339S166DDI
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    144-TQFP (20x20)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    IDT70V7339
  • Memory Size
    9Mb 512K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz