  • IDT71016S20PHI8
IDT71016S20PHI8
advertisement
Manufacturer No:
IDT71016S20PHI8
HK JDW NO:
668-IDT71016S20PHI8
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
IDT71016S20PHI8
Description:
Memory IC IDT71016
Step5Bar-code shipping tag
IDT71016S20PHI8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Supplier Device Package
    44-TSOP II
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V