  • IDT71T75802S100PFI
IDT71T75802S100PFI
advertisement
Manufacturer No:
IDT71T75802S100PFI
HK JDW NO:
668-IDT71T75802S100PFI
Package:
100-LQFP
Description:
Memory IC IDT71T75
Step5Bar-code shipping tag
IDT71T75802S100PFI
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Base Part Number
    IDT71T75
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    100MHz