  • IDT71V35761S183PFI
IDT71V35761S183PFI
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V35761S183PFI
HK JDW NO:
668-IDT71V35761S183PFI
Package:
100-LQFP
Description:
Memory IC IDT71V35761
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V35761S183PFI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V35761
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    183MHz