  • IDT71V67802S150PF
IDT71V67802S150PF
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V67802S150PF
HK JDW NO:
378-IDT71V67802S150PF
Package:
LQFP
Datasheet:
IDT71V67802S150PF
Description:
2.53.3V V 100 Pin Memory IC 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V67802S150PF
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    150MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    2.53.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Supply Current-Max
    0.325mA
  • Organization
    512KX18
  • Memory Width
    18
  • Standby Current-Max
    0.05A
  • Access Time (Max)
    3.8 ns
  • Standby Voltage-Min
    3.14V
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm