  • IGCM20F60GAXKMA1
IGCM20F60GAXKMA1
advertisement
Manufacturer No:
IGCM20F60GAXKMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IGCM20F60GAXKMA1
Package:
24-PowerDIP Module (1.028, 26.10mm)
Datasheet:
IGCM20F60GAXKMA1
Description:
IGCM20F60GA Series 600V 20 A Control Integrated POwer System-PowerDIP-24 Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IGCM20F60GAXKMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    24
  • Published
    2015
  • Series
    CIPOS™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    IGBT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Isolation
    2000Vrms
  • Output Voltage
    600V
  • Configuration
    3 Phase
  • Voltage
    600V
  • Current
    20A
  • Output Current
    20A