  • IHLP4040DZER100M11
IHLP4040DZER100M11
advertisement
Manufacturer No:
IHLP4040DZER100M11
HK JDW NO:
873-IHLP4040DZER100M11
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 7.5A 30.5 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
IHLP4040DZER100M11
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    IHLP-4040DZ-11
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.400W 10.80mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Molded
  • Resistance
    27.8mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Depth
    10.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    7.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30.5mOhm Max
  • Max DC Current
    7.1A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    7.5A
  • Self Resonant Frequency
    1MHz
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm