  • IHLP4040DZER220M5A
IHLP4040DZER220M5A
advertisement
Manufacturer No:
IHLP4040DZER220M5A
HK JDW NO:
873-IHLP4040DZER220M5A
Description:
Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 4.1A 4040 T/R
Step5Bar-code shipping tag
IHLP4040DZER220M5A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    IHLP-4040DZ-5A
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.400W 10.80mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    10.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4.1A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    75.44mOhm Max
  • Max DC Current
    6.4A
  • Frequency - Self Resonant
    8.3MHz
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm