  • IHLP5050CEER3R3M01
IHLP5050CEER3R3M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050CEER3R3M01
HK JDW NO:
873-IHLP5050CEER3R3M01
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 12A 12 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050CEER3R3M01
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-5050CE-01
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Resistance
    11mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.9mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    12A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    5050
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm Max
  • Max DC Current
    12A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    27A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    12A
  • Self Resonant Frequency
    5MHz
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm