  • IHLP5050CEER6R8M01
IHLP5050CEER6R8M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050CEER6R8M01
HK JDW NO:
873-IHLP5050CEER6R8M01
Package:
Nonstandard
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 9A 22mOhm DCR 5050 T/R
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050CEER6R8M01
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHLP-5050CE-01
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Molded
  • Resistance
    19.8mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    12.9mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    9A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    5050
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    22mOhm Max
  • Max DC Current
    18A
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    9A
  • Self Resonant Frequency
    5MHz
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm