  • ILC0603RK10NK
ILC0603RK10NK
advertisement
Manufacturer No:
ILC0603RK10NK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ILC0603RK10NK
Package:
0603
Datasheet:
Description:
ILC0603RK10NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILC0603RK10NK
  • Package / Case
    0603
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.6GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    260mOhm
  • Length
    14.6mm