  • IMB18-12NPOVC0K
IMB18-12NPOVC0K
advertisement
Manufacturer No:
IMB18-12NPOVC0K
HK JDW NO:
704-IMB18-12NPOVC0K
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M18
Step5Bar-code shipping tag
IMB18-12NPOVC0K
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.472 (12mm)
  • Response Frequency
    1kHz