  • IMB30-20NPSVU2K
IMB30-20NPSVU2K
advertisement
Manufacturer No:
IMB30-20NPSVU2K
HK JDW NO:
704-IMB30-20NPSVU2K
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMB30-20NPSVU2K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Indicator
    No Indicator
  • Response Frequency
    500Hz