  • IMC1008SY2R2J
IMC1008SY2R2J
advertisement
Manufacturer No:
IMC1008SY2R2J
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-IMC1008SY2R2J
Package:
1008
Datasheet:
IMC1008SY2R2J
Description:
IMC1008SY2R2J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
IMC1008SY2R2J
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.2mm
  • Inductance
    2.2 μH
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    105MHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.35Ohm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm