  • IME08-2N5NOZT0S
IME08-2N5NOZT0S
advertisement
Manufacturer No:
IME08-2N5NOZT0S
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IME08-2N5NOZT0S
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M8 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M8
Step5Bar-code shipping tag
IME08-2N5NOZT0S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M8
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.098 (2.5mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    4kHz