  • IME30-15BNOZC0K
IME30-15BNOZC0K
advertisement
Manufacturer No:
IME30-15BNOZC0K
HK JDW NO:
704-IME30-15BNOZC0K
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IME30-15BNOZC0K
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Response Frequency
    500Hz