  • IMM0505S3V3
IMM0505S3V3
advertisement
Manufacturer No:
IMM0505S3V3
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-IMM0505S3V3
Package:
9-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
IMM0505S3V3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMM0505S3V3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C With Derating
  • Series
    IMM05 (5W)
  • Size / Dimension
    1.02Lx0.36W x 0.49 H 26.0mmx9.3mmx12.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    4W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    1.2A