  • IN-C33ETLG
IN-C33ETLG
advertisement
Manufacturer No:
IN-C33ETLG
Manufacturer:
Inolux
HK JDW NO:
357-IN-C33ETLG
Package:
1414 (3535 Metric)
Datasheet:
Description:
TOP VIEW 3535 3.5X3.5X2.34
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IN-C33ETLG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1414 (3535 Metric)
  • Supplier Device Package
    3535
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    IN-C33
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.138W 3.50mmx3.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Viewing Angle
    90°
  • Current - Test
    350mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    87 lm/W
  • Current - Max
    700mA
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    100lm 90lm~110lm
  • Wavelength
    525nm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.097 2.46mm