  • IN24-5RD-RSMA
IN24-5RD-RSMA
advertisement
Manufacturer No:
IN24-5RD-RSMA
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-IN24-5RD-RSMA
Package:
SMA
Datasheet:
IN24-5RD-RSMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IN24-5RD-RSMA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    Rubber Duck
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    WLAN
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    5.5dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.485GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    205.0034mm
  • Height (Max)
    8.071 205.00mm