  • IN800/5900-5
IN800/5900-5
advertisement
Manufacturer No:
IN800/5900-5
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-IN800/5900-5
Package:
Datasheet:
IN800/5900-5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IN800/5900-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    InWave®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Applications
    GSM, PCS, WiMax™
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    2.2dBi, 2.2dBi, 5dBi, 3.5dBi, 3.5dBi
  • Frequency Range
    806MHz~5.85GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.8
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.8GHz 1.9GHz 2.4GHz 3.5GHz 5.8GHz
  • Height (Max)
    4.252 108.00mm