  • IND011SIP
IND011SIP
advertisement
Manufacturer No:
IND011SIP
HK JDW NO:
342-IND011SIP
Package:
5-SIP Module
Datasheet:
IND011SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IND011SIP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Hornet (11W)
  • Size / Dimension
    0.41Lx0.32W x 0.53 H 10.4mmx8.1mmx13.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    11W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93.3%
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    9.6V
  • Current - Output (Max)
    2A