  • IND065BHV
IND065BHV
advertisement
Manufacturer No:
IND065BHV
HK JDW NO:
342-IND065BHV
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
IND065BHV
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IND065BHV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Hornet (65W)
  • Size / Dimension
    1.10Lx0.45W x 0.33 H 27.9mmx11.4mmx8.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    65W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93.3%
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V
  • Voltage - Output 1
    32V~54V
  • Voltage - Input (Min)
    9.6V
  • Current - Output (Max)
    2A