  • IPAN70R600P7SXKSA1
IPAN70R600P7SXKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPAN70R600P7SXKSA1
HK JDW NO:
376-IPAN70R600P7SXKSA1
Description:
MOSFET N-CH 700V 8.5A TO220
Step5Bar-code shipping tag
IPAN70R600P7SXKSA1
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    TO-220-3 Full Pack
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2014
  • Series
    CoolMOS™ P7
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Power Dissipation-Max
    24.9W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    600m Ω @ 1.8A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3.5V @ 90μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    364pF @ 400V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    8.5A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    10.5nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    700V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±16V
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.6Ohm
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    20.5A
  • DS Breakdown Voltage-Min
    700V