  • IPB65R150CFDATMA2
IPB65R150CFDATMA2
advertisement
Manufacturer No:
IPB65R150CFDATMA2
HK JDW NO:
376-IPB65R150CFDATMA2
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
IPB65R150CFDATMA2
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 150m Ω @ 9.3A, 10V ±20V 2340pF @ 100V 86nC @ 10V 650V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 6482
Step5Bar-code shipping tag
IPB65R150CFDATMA2
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    CoolMOS™ CFD2
  • Part Status
    Active
  • Power Dissipation-Max
    195.3W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    150m Ω @ 9.3A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 900μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2340pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    22.4A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    86nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V