  • IPD50N06S4L08ATMA1
IPD50N06S4L08ATMA1
advertisement
Manufacturer No:
IPD50N06S4L08ATMA1
HK JDW NO:
376-IPD50N06S4L08ATMA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 7.8mOhm @ 50A, 10V ±16V 4780pF @ 25V 64nC @ 10V 60V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 4
Step5Bar-code shipping tag
IPD50N06S4L08ATMA1
  • Supplier Device Package
    PG-TO252-3
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    OptiMOS™
  • Published
    2006
  • Part Status
    Discontinued
  • Power Dissipation-Max
    71W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7.8mOhm @ 50A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.2V @ 35μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4780pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    50A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    64nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±16V