  • IPI80N07S405AKSA1
IPI80N07S405AKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPI80N07S405AKSA1
HK JDW NO:
376-IPI80N07S405AKSA1
Package:
Datasheet:
IPI80N07S405AKSA1
Description:
Quantity:
In Stock : 3666
Step5Bar-code shipping tag
IPI80N07S405AKSA1
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Reference Standard
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Case Connection
    DRAIN
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • JEDEC-95 Code
    TO-262AA
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    80A
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.0055Ohm
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    320A
  • DS Breakdown Voltage-Min
    75V