  • IPW60R099P6XKSA1
IPW60R099P6XKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPW60R099P6XKSA1
HK JDW NO:
376-IPW60R099P6XKSA1
Datasheet:
IPW60R099P6XKSA1
Description:
MOSFET N-CH 600V TO247-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IPW60R099P6XKSA1
    Select All
  • Published
    2008
  • Series
    CoolMOS™ P6
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    278W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    99m Ω @ 14.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 1.21mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3330pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    37.9A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    70nC @ 10V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Continuous Drain Current (ID)
    37.9A
  • Max Dual Supply Voltage
    600V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ