  • IPW65R080CFDFKSA2
IPW65R080CFDFKSA2
advertisement
Manufacturer No:
IPW65R080CFDFKSA2
HK JDW NO:
376-IPW65R080CFDFKSA2
Datasheet:
IPW65R080CFDFKSA2
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 80m Ω @ 17.6A, 10V ±20V 5030pF @ 100V 167nC @ 10V 650V TO-247-3
Quantity:
In Stock : 3204
Step5Bar-code shipping tag
IPW65R080CFDFKSA2
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    CoolMOS™ CFD2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Dissipation-Max
    391W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    80m Ω @ 17.6A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 1.8mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    5030pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    43.3A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    167nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V