  • IRG7CH54K10EF-R
IRG7CH54K10EF-R
advertisement
Manufacturer No:
IRG7CH54K10EF-R
HK JDW NO:
376-IRG7CH54K10EF-R
Package:
Die
Step5Bar-code shipping tag
IRG7CH54K10EF-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Input Type
    Standard
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Test Condition
    600V, 50A, 5 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.5V @ 15V, 10A
  • Gate Charge
    290nC
  • Td (on/off) @ 25°C