  • IRM-01-15S
IRM-01-15S
advertisement
Manufacturer No:
IRM-01-15S
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-IRM-01-15S
Package:
24-SMD Module, 14 Leads
Datasheet:
IRM-01-15S
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 1W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRM-01-15S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 14 Leads
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C With Derating
  • Series
    IRM-01 (1W)
  • Size / Dimension
    1.33Lx0.87W x 0.63 H 33.7mmx22.2mmx16.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC 120V~430VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%