  • IS-N1204-BPOB2
IS-N1204-BPOB2
advertisement
Manufacturer No:
IS-N1204-BPOB2
HK JDW NO:
216-IS-N1204-BPOB2
Datasheet:
IS-N1204-BPOB2
Description:
12V~24V Inductive Cylinder, Threaded - M12 M12 Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M12
Purchasing and Inquiry
IS-N1204-BPOB2 Overview
IS-N1204-BPOB2 Features
M12 Series
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.157 (4mm)
Voltage - Supply: 12V~24V
Response Frequency: 1kHz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
IS-N1204-BPOB2 Applications
  • Detect position
  • Rice cookers
  • Self-driving cars
  • Parking
  • Contact less switching
  • PC monitors
  • Measurement of speed, direction rotation
  • Anti-aircraft systems
  • Non-ferrous objects detection
  • Usage in Security
Step5Bar-code shipping tag
IS-N1204-BPOB2
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Voltage - Supply
    12V~24V
  • Output Type
    PNP-NO
  • Sensing Distance
    0.157 (4mm)
  • Response Frequency
    1kHz