  • IS42S32200E-5TL-TR
IS42S32200E-5TL-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS42S32200E-5TL-TR
HK JDW NO:
413-IS42S32200E-5TL-TR
Package:
86-TFSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
Description:
Surface Mount Memory IC 64 Mb kb 200mA mA
Step5Bar-code shipping tag
IS42S32200E-5TL-TR
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    86
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    86
  • Technology
    SDRAM
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Memory Size
    64Mb 2M x 32
  • Nominal Supply Current
    200mA
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    5ns
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Data Bus Width
    32b
  • Organization
    2MX32
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    32
  • Address Bus Width
    13b
  • Density
    64 Mb
  • Standby Current-Max
    0.002A