  • IS43TR82560B-15HBL
IS43TR82560B-15HBL
advertisement
Manufacturer No:
IS43TR82560B-15HBL
HK JDW NO:
413-IS43TR82560B-15HBL
Package:
78-TFBGA
Datasheet:
Description:
1.5V V Memory IC 10.5mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS43TR82560B-15HBL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    78-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~95°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Number of Terminations
    78
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR3
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B78
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.575V
  • Power Supplies
    1.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.425V
  • Memory Size
    2Gb 256M x 8
    Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    667MHz
  • Supply Current-Max
    0.245mA
  • Access Time
    20ns
  • Organization
    256MX8
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Standby Current-Max
    0.014A
  • Memory Density
    2147483648 bit
  • I/O Type
    COMMON
  • Refresh Cycles
    8192
  • Sequential Burst Length
    48
  • Interleaved Burst Length
    48
  • Length
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    8mm