  • IS61DDB41M36C-300M3LI
IS61DDB41M36C-300M3LI
advertisement
Manufacturer No:
IS61DDB41M36C-300M3LI
HK JDW NO:
413-IS61DDB41M36C-300M3LI
Description:
Memory IC 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61DDB41M36C-300M3LI
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    165
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    300MHz
  • Access Time
    8.4ns
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Length
    17mm
  • Width
    15mm