  • IS61DDPB24M18A-400M3L
IS61DDPB24M18A-400M3L
advertisement
Manufacturer No:
IS61DDPB24M18A-400M3L
HK JDW NO:
413-IS61DDPB24M18A-400M3L
Description:
1.5/1.81.8V V 165 Pin Memory IC 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61DDPB24M18A-400M3L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    165
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR IIP
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Power Supplies
    1.5/1.81.8V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Supply Current-Max
    0.75mA
  • Organization
    4MX18
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    18
  • Standby Current-Max
    0.32A
  • Memory Density
    75497472 bit
  • Access Time (Max)
    0.45 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    1.7V
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    15mm