  • IS61NLP25636A-200B2LI
IS61NLP25636A-200B2LI
advertisement
Manufacturer No:
IS61NLP25636A-200B2LI
HK JDW NO:
413-IS61NLP25636A-200B2LI
Package:
119-BBGA
Datasheet:
Description:
119 Pin Memory IC 9 Mb kb 22mm mm 280mA mA 36b b
Quantity:
In Stock : 5675
Step5Bar-code shipping tag
IS61NLP25636A-200B2LI
  • Package / Case
    119-BBGA
  • Number of Pins
    119
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    119
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Number of Ports
    4
  • Nominal Supply Current
    280mA
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    256KX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    9 Mb
  • Standby Current-Max
    0.05A
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Length
    22mm