  • IS61QDPB42M36A2-500B4L
IS61QDPB42M36A2-500B4L
advertisement
Manufacturer No:
IS61QDPB42M36A2-500B4L
HK JDW NO:
413-IS61QDPB42M36A2-500B4L
Description:
1.8V V Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61QDPB42M36A2-500B4L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    YES
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QUADP
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Power Supplies
    1.8V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Supply Current-Max
    1.2mA
  • Organization
    2MX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Standby Current-Max
    0.36A
  • Memory Density
    75497472 bit
  • I/O Type
    SEPARATE
  • Standby Voltage-Min
    1.71V
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    13mm