  • IS61VPS204836B-250B3L
IS61VPS204836B-250B3L
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS204836B-250B3L
HK JDW NO:
413-IS61VPS204836B-250B3L
Description:
2.5V V 165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS204836B-250B3L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Clock Frequency
    250MHz
  • Access Time
    2.8ns
  • Organization
    2MX36
  • Memory Density
    75497472 bit
  • Standby Voltage-Min
    2.38V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    15mm
  • Width
    13mm