  • IS61VPS51236A-200B3I
IS61VPS51236A-200B3I
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS51236A-200B3I
HK JDW NO:
413-IS61VPS51236A-200B3I
Description:
2.5V V 165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS51236A-200B3I
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.475mA
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    512KX36
    36
  • Standby Current-Max
    0.125A
  • Memory Density
    18874368 bit
  • Standby Voltage-Min
    2.38V
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    13mm